Najczęstsze pytania dotyczące rekolekcji

Jaki jest program rekolekcji?

W czasie trwania rekolekcji nie ma tradycyjnych konferencji ani katechez. Odpowiednio przygotowane małżeństwa i kapłani wprowadzają uczestników do pracy własnej, polegającej na nauce i doświadczeniu dialogu. Praca ta prowadzona jest przez małżonków wyłącznie we dwoje. Żadne sprawy łączące lub dzielące małżonków uczestniczących nie są ujawniane w grupie.

Czy jest specjalny program dla małżeństw przeżywających kryzys?

Nie mamy specjalnego programu dla małżeństw przeżywających kryzys – na weekend mogą przyjeżdżać zarówno tzw. „dobre małżeństwa” jak i małżeństwa przeżywające poważne konflikty, często będące nawet na etapie rozmów o rozwodzie. 

Ile trwają rekolekcje?

Rekolekcje prowadzone przez nasz Ośrodek z reguły zaczynają się w piątek o godz. 18 (najlepiej przyjechać w godzinach 17.00 – 17.30), natomiast kończą się obiadem w niedzielę.

Gdzie odbywają się rekolekcje i jak na nie dojechać?

Rekolekcje prowadzone przez nasz Ośrodek odbywają się w Domu Rekolekcyjnym księży Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich ul. Piastowska 7 . Na rekolekcje można dojechać samochodem (na terenie Domu Rekolekcyjnego są miejsca parkingowe) , autobusem lub pociągiem. 

 

Jakie są warunki zakwaterowania?

Dla każdego małżeństwa przygotowany jest pokój z łazienką, pościelą oraz całodobowe wyżywienie. Narzeczeni nocują w osobnych pokojach.

Czy w czasie rekolekcji można dojeżdżać codziennie na spotkania z domu, czy konieczne jest nocowanie w ośrodku?

Podczas rekolekcji konieczne jest nocowanie w naszym ośrodku.

Czy na rekolekcje można przyjechać z małymi dziećmi?

Program rekolekcji jest dość intensywny i nie jesteśmy w stanie zapewnić w tym czasie opieki nad dziećmi. Dlatego zapraszamy na rekolekcje wtedy, kiedy dzieci będą mogły zostać pod czyjś opieką w domu.

Chcielibyśmy uczestniczyć w rekolekcjach, ale nie pasuje nam termin lub termin rekolekcji jest zbyt późno. Co możemy zrobić?

Rekolekcje dla małżeństw i dla narzeczonych są prowadzone w różnych ośrodkach w całej Polsce – być może w innym ośrodku będzie można uczestniczyć w rekolekcjach bardziej dogodnym terminie. Terminy rekolekcji są dostępne na stronie ogólnopolskiej Spotkań Małżeńskich.

Jaki jest koszt rekolekcji?

Koszt jest uzależniony od ośrodka rekolekcyjnego i pokrywa: wyżywienie, noclegi, materiały do pracy. Prowadzący swoją posługę wykonują nieodpłatnie. Koszt nie może być przeszkodą w przeżyciu rekolekcji. W uzasadnionych sytuacjach jest dostosowany do możliwości par małżeńskich. Informacje na ten temat udzielane są telefonicznie.