Rekolekcje i co dalej?


...towarzyszyło mi poczucie szczęścia, radości, miłości... zbliżyłem się do żony;


...będziemy umieli rozmawiać, dzielić się i słuchać;  Wyjeżdżamy z głębszym zrozumieniem siebie, z nadzieją, że nasza odnowiona relacja poprawi nasze relacje z dziećmi. 

...bardzo zbliżyliśmy się do siebie. Wyjeżdżam z obawami i z nadzieją .... Chcemy poszukać Pana Boga. ... zaczęliśmy siebie słuchać i wyrażać trudne emocje. Rekolekcje internetowe ...przyjechałam z mieszanymi uczuciami, a teraz czuję w sobie taką siłę, że wszystko jest możliwe. ...poznałem uczucia mojej żony, których nie znałem, i które mnie zaskoczyły; Agnieszka i Przemek Terenia i Robert, o. Samuel Ewa i Robert Anetta i Jarek ...odkryłem coś nowego w sobie i żonie, dużo rzeczy do odkrycia, to buduje ;

Podczas pierwszego, podstawowego weekendu uzyskujemy wiedzę jak prowadzić dialog. Odbywamy też dwudniową praktykę wcielającą tę wiedzę w życie. Dla wielu małżeństw czas spędzony na rekolekcjach jest początkiem budowy zupełnie nowej relacji ze sobą. Nie jest to łatwa droga. Nie chcemy zostawić małżeństw, które postanowiły oprzeć swoje życie na dialogu bez pomocy. Dlatego proponujemy:

 ➡ spotkanie porekolekcyjne na którym dzielimy się doświadczeniem dialogu po odbytym weekendzie,

➡ comiesięczne spotkania małej grupy podczas których kontynuujemy naukę dialogu i wza- jemnego zrozumienia. W tych spotkaniach uczestniczy kilka par małżeńskich oraz kapłan. Jest podczas nich okazja do dialogu małżeńskiego oraz do rozmowy o swoich doświadczeniach z in- nymi małżeństwami. Podczas tego spotkania zapraszamy również na swobodne rozmowy przy cieście, kawie i herbacie. W naszym Ośrodku są dwie takie grupy, informaje o terminach spotkań podajemy w aktualnościach i na stronie TERMINY

Małżonków, którzy uczestniczyli w rekolekcjach podstawowych zapraszamy na ➡  rekolekcje pogłębiające, które wzbogacają wiedzę i pomagają nabrać umiejętności w dialogu małżeńskim ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb psychicznych, temperamentów oraz dialogu z Panem Bogiem.

Zachęcamy też do skorzystania z ➡  turnusów wakacyjnych, podczas których jest miejsce na dialog i na wspólne, rodzinne spędzenie czasu.  Informacje o organizowanych wakacjach z dia- logiem pojawiają się wiosną na stronie ogólnopolskiej Spotkań Małżeńskich. Można wybrać rodzinny wypoczynek w górach, nad jeziorem, nad morzem.

Pierwsze wakacje z dialogiem organizowane przez animatorów z naszego ośrodka odbyły się w Łukęcinie w dn. 19-30 sierpnia 2016 w domu zakonnym oo Paulinów. Przyjechało 11 rodzin: ze Świdnicy, Wrocławia, Warszawy, Łodzi, Jeleniej Góry, Londynu i Gdyni. Małżeństwa ze stażem w Spotkaniach Małżeńskich od roku do kilkudziesięciu lat. Podczas turnusu było pięć spotkań z dialogiem. Resztę czasu poświęciliśmy wycieczkom, plażowaniu, żaglom i wieczornym rozmowom. Dla chętnych była codzienna Eucharystia. Był to czas wypoczynku dla ciała i ducha.

Wakacje 2017- w tym roku zorganizowaliśmy dwa turnusy wakacyjne – w lipcu (10-21 lipca) w Stroniu Śląskim w Kotlinie Kłodzkiej i w sierpniu (20-31 sierpnia) w Łukęcinie nad morzem.

 

Zapraszamy również do zapoznania się z relacją Ani i Mariusza  z jednego z turnusów i do obejrzenia krótkiej  fotorelacji z wakacji w Murzasichlu 2015 zorganizowanych przez zielonogórski Ośrodek