Wrześniowy weekend podstawowy

W ostatni wakacyjny weekend, od 30 sierpnia do 1 września 2018 w domu rekolekcyjnym  księży Pallotynów w Ząbkowicach Śląskich odbyły się drugie w tym roku rekolekcje podstawowe w naszym ośrodku. Prowadzącymi  byli Terenia i Robert Jagielscy, Ewa i Robert Stolarczykowie oraz Magda i Robert Soleccy z ośrodka zielonogórskiego, którzy nie odmówili pomocy i już po raz drugi wsparli nas swoją obecnością. Opieką duchową objął nas i uczestników ks. Jarek Żmuda.

Na weekend przyjechało 7 par małżeńskich, wszystkie skorzystały z proponowanej przez nas formy pracy i mamy nadzieję, że dialog zagości w ich codzienności.

Uczestnicy weekendu powiedzieli:

–  Chyba nigdy nie powiedziałem żonie tyle dobrego.

– Nie spodziewałam się, że mój mąż ma jeszcze do mnie takie uczucia, nie brałam pod uwagę, że przejmuje się tym, co miedzy nami się dzieje.

– Wyjeżdżam pełna szczerej chęci bycia blisko mojego męża, z wiarą, że razem możemy wszystko. A byłam na etapie szukania dla siebie mieszkania.

– Nasi rodzice nie dali nam przykładu życia małżeńskiego, staliście się dla nas takimi duchowymi rodzicami.

– Przyjechaliśmy prewencyjnie, jesteśmy małżeństwem 3 miesiące. Okazało się, że są sprawy nad którymi musimy się pochylić. Jesteśmy emocjonalnie przemieleni, wiele dowiedzieliśmy się o sobie.

– Przeżyłem wszystkie możliwe skrajne uczucia – załamanie, rozpacz, zachwyt.  W trakcie rekolekcji myślałem, że nic z tego nie będzie, że nie ma szans, byśmy się zrozumieli. Teraz wiem, że można, ale musimy się tego dialogu uczyć.

– Wygląda na to, że ksiądz też czuje tak jak my.

– Przeglądając zdjęcia znajomych na portalach społecznościowych widziałam same uśmiechnięte twarze ludzi, wydawałoby się, bez problemów. Uważałam, że wszyscy są szczęśliwi i nikt nie ma problemów, tylko my. Tu zobaczyłam normalne życie i poczułam, że nie jesteśmy sami.