Rekolekcje Pogłębiające o temperamentach – zdalne

Od poniedziałku 22 listopada do soboty 27 listopada 2021r. spotykaliśmy się wieczorami na zoomie z 63 małżeństwami, by wspólnie przyglądać się swoim temperamentom.

To były nasze trzecie zdalne rekolekcje pogłębiające przeprowadzone w formie codziennych wieczornych spotkań. Pierwsze pięć dni poświęciliśmy na realizację wszystkich podręcznikowych spotkań z dialogiem, w sobotę zaprosiliśmy chętnych uczestników na „pogodny wieczór”, czyli na spotkanie przy herbatce i ciasteczkach, a w niedzielę uczestniczyliśmy osobiście (kto mieszka blisko) lub w łączności duchowej (większość uczestników) we mszy św., podczas której dziękowaliśmy Bogu za czas rekolekcji i prosiliśmy o dar dialogu dla nas wszystkich. W rekolekcjach wzięło udział  66 małżeństw. 

Bardzo motywujące do podjęcia trudu organizacji zdalnych rekolekcji są dla nas słowa, które wypowiadają uczestnicy podczas ostatniego spotkania, a także w mailach, które do nas piszą:

Bardzo się cieszymy, że udało się nam wytrwać w całych rekolekcjach. Dziękujemy z Wasze świadectwa i życzliwość. Dzięki Panu Bogu i Wam znów mogliśmy przejść kolejny intensywny etap na drodze dialogu. Braliśmy udział w rekolekcjach o temperamentach już po raz trzeci i raczej oczekiwaliśmy przypomnienia tego, co mamy w swoich temperamentach i jak to wpływa na nasze małżeństwo. Pan Bóg jednak wskazał nam nad czym trzeba pracować. Spędzony czas w dialogu pozwolił rozwiązać trudności które były nierozwiązane. Była radość, ufność, wzruszenie i łzy. Wiemy, że tylko Boża Miłość pozwoliła nam zebrać owoce tych rekolekcji. Kończymy te rekolekcje pełni nadziei, że uda się nam poznać temperamenty naszej córki i syna, że dzieci poznają nasze, i dzięki temu poczują się wysłuchane i zrozumiane w większym stopniu niż dotychczas.