Pierwsze rekolekcje dla małżeństw prowadzone zdalnie

Od 15 do 17 października 2021 prowadziliśmy we współpracy z Ośrodkami z Gdyni, z Niemiec, z Irlandii i  Wielkiej Brytanii, rekolekcje na platformie Zoom. Zaprosiliśmy na nie małżeństwa, które z różnych powodów nie mogą wyjechać z domu na weekend. Świadectwa przeżycia tego czasu brzmiały podobnie, jak po rekolekcjach stacjonarnych. Dało nam to poczucie, że mimo sporych trudności i ograniczeń- można zainspirować do dialogu również przez Internet.

-Doznaliśmy dużo odprężenia, poczuliśmy swobodę dialogu między nami, poczuliśmy dużo ufności w to, co nam zaproponowaliście. Czujemy się zainspirowani do skupienia i koncentracji na dialogu w małżeństwie, ale też z naszymi dziećmi i między ludźmi. Chcę skupić się na słuchaniu, by poprawić relacje z innymi ludźmi. Zasady dialogu są dla mnie bardzo odkrywcze.

-Poczułam spokój i nadzieję. Cieszę się, że mogliśmy tyle czasu spędzić razem i tylko we dwoje.

-Miałem mocne poczucie miłości Boga do mnie i że chce On uzdrowić moją relację z żoną. I uczucie nadziei. 

-Poczułam się zadowolona, że razem uczestniczyliśmy w tych rekolekcjach. Mamy trudności w relacji. Były tak trudne u nas sytuacje, że bałam się, że nie będziemy w nich uczestniczyć. Przeżyłam ogromne zaciekawienie. Poczułam też bezsilność, bo nie zawsze się rozumieliśmy. Czuję się zainspirowana do tego, by nie krzyczeć, tylko słuchać i rozmawiać.

-Poczuliśmy optymizm. Czujemy, że mamy narzędzia, że poprzez poprawę komunikacji nawiążemy znowu więź ze sobą. Mamy nadzieję.

-Zaskoczyło mnie to, że poznałem lepiej samego siebie!