Miłość, erotyka, dialog

Weekend pogłębiający Walentynki 2020

Ekipa prowadząca

W dniach 14-16 lutego tego roku nasz ośrodek zorganizował trzeci raz rekolekcje o tej tematyce. Termin został przez nas zaplanowany nie bez przypadku. Na święto okazywania sobie miłości do Domu Rekolekcyjnego księży pallotynów w Ząbkowicach Śl. przyjechało 8  małżeństw. Weekend prowadzili Ewa i Robert Stolarczykowie i ojciec Samuel Pacholski. Do współprowadzenia zaprosiliśmy Majkę i Wojtka Drwal z Tarnowa oraz Agnieszkę i Adama Górniaków z Jaworzna.

Małżeństwa przyjechały z całego kraju.. Pracowaliśmy w pocie czoła i z drżeniem serc. To są bardzo emocjonujące chwile spędzone razem przez małżonków. Po wielu latach wspólnej drogi jest okazja do porozmawiania o sprawach, które nigdy nie były poruszane albo są dawno zakurzone i potrzebują odświeżenia w bezpiecznej i sprzyjającej atmosferze lub spojrzenia na naszą relację intymną z innej perspektywy.

W walentynkowy weekend wzięliśmy udział w weekendzie pogłębiającym Spotkań Małżeńskich organizowanych przez ośrodek świdnicki. Temat to „Nie unikajcie siebie nawzajem. Miłość-erotyka-dialog” i powiem Wam, że bardzo nas zbliżył ten temat, ten czas, świadectwa prowadzących (..). Jeśli ktoś się waha, czy wziąć udział w tych rekolekcjach, to gorąco zachęcam, by przestał się wahać i wziął w nich udział!. Widzę nasza przemianę, jest to na prawdę cudowne. Te rekolekcje winniśmy zrealizować 6, 7 lat temu, kiedy trud macierzyństwa dawał się we znaki chyba najmocniej (ze szkodą dla naszej relacji). Z perspektywy czasu, okres ten mogliśmy przeżyć lepiej, gdybyśmy mieli ten temat przepracowany wcześniej. Jeszcze raz gorąco polecam. My jechaliśmy prawie 400 km i nie żałujemy! W przyszłym roku chcemy je powtórzyć, by skonfrontować postanowienia i doświadczyć nowych świadectw, które są bogactwem tych spotkań.

Dziękujemy za ten cudowny czas otwarcia oczu na sprawy intymne w małżeństwie. Był to dla mnie temat tabu. Intymne spotkania z mężem były dla mnie obowiązkiem małżeńskim z którego czerpałam niewiele przyjemności. Kiedy uświadomiłam sobie jak jest to ważne w naszym życiu, w sferze duchowej, że jest to rodzaj modlitwy to zupełnie zmienił się mój punkt widzenia.