Majowy weekend podstawowy

W dniach 17-19 maja 2019 r. w domu rekolekcyjnym w Ząbkowicach Śląskich odbyły się rekolekcje podstawowe dla małżeństw. Parą prowadzącą byli Agnieszka i Przemek Kozak, pomagali im animatorzy  Ewa i Robert Stolarczyk, Ula i Artur Donath z diecezji opolskiej oraz ksiądz Przemysław Pojasek. Uczestnicy przyjechali z chęcią poprawy relacji, umocnienia, ale też po pomoc w kryzysie.

Otrzymaliśmy 2 spisane świadectwa, którymi chcielibyśmy się podzielić:

„ Cudowny, fantastyczny weekend. Okazja do zwolnienia, zatrzymania się. Popatrzenia na sprawy innymi oczami z miłością i akceptacją. Bez oceny i opisywania trudności, z którymi małżonkowie przyjechali.Cudowny czas.”

  „Rekolekcje wywołały w nas szczęście, wzruszenie, poczucie bliskości i zrozumienia siebie nawzajem. Wróciliśmy do czasów sprzed narzeczeńskich, kiedy więcej energii wkładaliśmy w to, aby poznawać się.

 Mimo, iż znaliśmy zasady dialogu i rozumieliśmy konieczność częstych rozmów w małżeństwie, natłok obowiązków i rutyna sprawiły,że zaczęliśmy oddalać się od siebie, a nasze rozmowy stawały się płytkie, chociaż mieliśmy sobie dużo do powiedzenia.

Forma dialogu używana w czasie rekolekcji pomogła nam wyrazić nasze myśli z szacunkiem i miłością porozmawiać na trudne dla nas tematy.

Dzięki oderwaniu od codzienności mogliśmy skupić się wyłącznie na sobie nawzajem, bez rozproszeń z zewnątrz.

Wracamy do domu z chęcią kontynuacji dialogu, pracy nad sobą i znajdowania na to czasu w każdych okolicznościach. Na nowo zrozumieliśmy, że to fundament, na którym budujemy nasze życie. Bez silnej relacji wszystkie te drobne codzienne sprawy, które zbyt często stają się ważniejsze od jej budowania, są tak naprawdę pozbawione sensu”